Książki, które warto przeczytać
Monday January 21st 2019

Jak przekazać wiedzę?

Bycie ekspertem w jakiejś dziedzinie często nie gwarantuje tego, że potrafi się taką wiedzę przekazać. Czasami znacznie łatwiej jest o czymś przeczytać albo zobaczyć i samodzielnie przeanalizować niż nauczyć się tego od drugiej osoby. Istnieją jednak studia i dodatkowe kursy oraz szkolenia, które pozwalają nabyć niezbędne umiejętności, aby taki cel osiągnąć.

Naturalny talent
Nie każdy posiada wrodzone zdolności, aby zostać nauczycielem. Nie posiada charyzmy, a jego podejście do ludzi nie zawsze można uznać za pedagogiczne. Mimo to może nauczyć się sposobów, w podzielić się z innymi tym, co umie. Nauczyciele często wykorzystują książki pedagogiczne z EduKsięgarnia, które są opracowane specjalnie dla nich.

Przeznaczone do nauki pokazują sposoby, jak podejść do znanego sobie materiału, tak aby stał się on zrozumiały również dla tych, którzy nie mają o nim zbyt wiele pojęcia albo dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Książka pedagogiczna zawiera wskazówki oraz informacje odnośnie tego, w jaki sposób człowiek się uczy, jak nagradza go za osiągnięcia i jak egzekwować wiedzę. Często znajdują się tak także przykładowe testy i pytania oraz scenariusze lekcyjne.

 

More from category

Rola rodzica w terapii logopedycznej
Rola rodzica w terapii logopedycznej

Logopedia to termin, którego nazwa wywodzi się od dwóch łacińskich słów: „logos”, czyli „słowo” oraz [Read More]

Pomoce logopedyczne dla dzieci i ich rola
Pomoce logopedyczne dla dzieci i ich rola

Specjaliści alarmują, że z roku na rok zwiększa się liczba młodych ludzi z zaburzeniami i wadami mowy. Niemal [Read More]

Skąd wziąć pomoce logopedyczne do terapii?
Skąd wziąć pomoce logopedyczne do terapii?

Każdy logopeda prowadzący terapię z dziećmi potrzebuje ciekawych i angażujących materiałów do pracy. W ten [Read More]

Interesting Sites

    Archives