Książki, które warto przeczytać
Saturday September 22nd 2018

Skąd wziąć pomoce logopedyczne do terapii?

Każdy logopeda prowadzący terapię z dziećmi potrzebuje ciekawych i angażujących materiałów do pracy. W ten sposób wzbudza motywację u dzieci, prowadzi zajęcia w sposób urozmaicony, a w konsekwencji odnosi lepsze efekty terapeutyczne. A przecież o to chodzi w pracy z dziećmi. Logopeda musi cechować się kreatywnością i  pomysłowością, aby jego warsztat pracy był urozmaicony. Gdy brakuje już pomysłów na to, jakie materiały przygotować na zajęcia, można na szczęście wspomóc się kilkoma źródłami pełnymi dobrych gotowców.

Gdzie szukać materiałów do pracy z dziećmi?
Nieocenionym źródłem świetnie przygotowanych materiałów są zawsze dobrze zaopatrzone profesjonalne księgarnie. Profesjonalna edukacyjna księgarnia na poziomie zapewnia szeroki wachlarz pozycji książkowych z gotowymi materiałami, najczęściej do kserowania. Wystarczy kupić dwie, trzy książki i materiały na kilka miesięcy pracy zapewnione.

Kolejnym dobrym miejscem są różnego rodzaju blogi prowadzone przez profesjonalistów- logopedów, pedagogów czy psychologów. Dzielą sie tam swoimi dobrymi praktykami, udostępniają swoje autorskie materiały, które można wykorzystać do terapii. Warto pamiętać też o tym, że dla dzieci zwykle najbardziej interesujące są przedmioty codziennego użytku i to właśnie z nich można stworzyć gry i zabawki, które świetnie urozmaicą ćwiczenia logopedyczne.

More from category

Jak przekazać wiedzę?
Jak przekazać wiedzę?

Bycie ekspertem w jakiejś dziedzinie często nie gwarantuje tego, że potrafi się taką wiedzę przekazać. Czasami [Read More]

Rola rodzica w terapii logopedycznej
Rola rodzica w terapii logopedycznej

Logopedia to termin, którego nazwa wywodzi się od dwóch łacińskich słów: „logos”, czyli „słowo” oraz [Read More]

Pomoce logopedyczne dla dzieci i ich rola
Pomoce logopedyczne dla dzieci i ich rola

Specjaliści alarmują, że z roku na rok zwiększa się liczba młodych ludzi z zaburzeniami i wadami mowy. Niemal [Read More]

Interesting Sites

    Archives